Ове године Дечија недеља обележена је у нашој школи у духу овогодишњег слогана манифестације: „Подељена срећа два пута је већа“. Смех, игра, добро расположење, шаренило били су присутни током целе недеље. Сви су се добро забавили, али и много тога научили.
Због специфичности ситуације у којој се налазимо и због безброј питања и недоумица око наставе у школи током пандемије вируса COVID-19, најважнија је информисаност свих актера у наставном процесу (ученика, родитеља, наставног и ненаставног особља) о облицима превенције у школској средини.
У Сомбору је 23. новембра одржан девети по реду Фестивал науке „Физи Бизи фест“. Наши ученици представљали су школу показујући како математика ипак може бити занимљива. Такође, посетиоце овог фестивала повели су и на путовање кроз пустињу где су их упознавали са биљним и животињским светом у њој.
Стручни актив за развојно планирање, испред управе школе, похвалило је данас јавно, путем разгласа, одељења која су се у претходном периоду истицала у присуствовању часовима слободних активности, као и додатне и допунске наставе.
У среду, 16. октобра, на Светски дан здраве хране, одржана је завршница пројекта „Школа за XXI век“. Са реализацијом пројекта наставници и ученици наше школе почели су у априлу.