Данас, 14. новембра 2023. године, у нашој школи одржано је предавање у организацији Института за дигиталне комуникације и Компаљније А1, а предавање је одржала психолошкиње Ане Мирковић за ученике седмог разреда и њихове родитеље. Теме предавања биле су везане за Врбовање деце на интернету и Вештине дигиталног доба.

Гошћа је са ученицима разговарала о важности дигиталне комуникације, промени понашања које нам је донела дигитална ера, учењу у дигитално доба, али и о изазовима на друштвеним мрежама, дигиталном насиљу и врбовању на интернету, интернет преварама у дигиталном простору, приватности на интернету и вештинама за дигитално доба. Ученици и родитељи су имали прилику да поделе своје искуство и чују бројне информације које би требало ученике да учине опрезнијим, а родитеље да оснажи да препознају критичне ситуације и знакове, да благовремено реагују и да буду константно упознати са садржајима које њихова деца прате на интернету.