Данас, 29. новембра 2022. године, у „Јутарњем програму“ на Првом програму Радио-телевизији Србије били смо у прилици да погледамо репортажу о нашим ученицама, добитницама награда за мале научне радове. Подсетимо, такмичење је организовало Удружење научница Србије „СРНА“ у сарадњи са Покрајинским секретаријатом за привреду и туризам, а са циљем да се мотивишу девојчице да се активно укључе и баве науком. Ученице је за ово такмичење припремала и наставница хемије Јелена Зурковић.

Гледаоци националне телевизије имали су прилику да чују причу о успеху Хане Репман (84), Анђеле Косић (84), Нађе Здјелар (83), Симоне Јаношевић (84) и Лара Вукичевић (83) и њиховим малим научним радовима: „Хемија слаткиша“, „Хемијски сунцобран“, „Да ли је овај сок од вишње прави?“, „Хемија свемира“ и „Микроалге као прехрамбени производ будућности“.