Девета Спортска олимпијада школске омладине Војводине (СОШОВ) одржана је у Зрењанину од 19. до 22. маја. Наша школа имала је представнике у седам спортова. Право да учествују на СОШОВ-у имали су сви спортисти који су били прваци на окружним такмичењима.
     Већ првог дана такмичења, 19. маја 2022. године, наступили су наши такмичари из чак 5 спортова: атлетика, џудо, пливање, гимнастика и баскет.
Осим лепог дружења постигнути су и следећи резултати:
АТЛЕТИКА: Вања Милошевић (72) је у трци на 100 метара, а у конкуренцији са ученицама 8. разреда, освојила 4. место.
ЏУДО: Наши матуранти, Тијана Доктор (82) и Душан Топић (81) освојили су бронзане медаље
ПЛИВАЊЕ: Стефан Ковачевић (74), Милица Милошевић (43) и Милош Зорић (44) освојили су 4. место, Ђурђица Грба (61) 5. место, а Ђуро Грба (61), Лана Куцурски (61) и Огњен Ракинић (84) на циљ су стигли као шестопласирани.
ГИМНАСТИКАСара Бојанић (82) освојила је 6. место, а њена млађа другарица, Теодора Кнежевић (31) 8. место.
БАСКЕТ: Екипа у саставу: Лазар Совиљ (84), Никола Вуковић (84), Стефан Крстановић (82) и Стефан Мишковић (74) освојила је 4. место.
     Трећег и четвртог дана такмичења, 21. и 22. маја, за медаљу се борила екипа кошаркаша и на крају освојила пехар за 1. место. Победничку екипу чинили су: Стефан Марјановић (84), Лазар Совиљ (84), Никола Вуковић (84), Милан Јунг (84), Огњен Ракинић (84), Кузман Воркапић (84), Стефан Мишковић (74), Никола Цупаћ (74) и Лука Лазић (63).
     Последњег дана је освојена још једна, бронзана медања из каратеа. Освојила ју је Кристина Косановић, ученица 74 разреда у конкуренцији са ученицама 8. разреда. Ученик 51 разреда, Аљоша Стојаков је, са годину дана старијим такмичарима, освојио 5. место.
     Ученике су на такмичење водили наставници физичког васпитања Соња Крајина, Зоран Петков и Никола Анђелковић.
     Честитке за сву нашу децу која су нас достојанствено представили и освојили завидне резултате!